By Baristo Sakarya’nın hayata geçirdiği “Aileler Kahvaltıda Çocuklar Eğitimde” uygulamasına devam ediyor. Uygulama ile aileler By Baristo’nun enfes kahvaltısının tadını çıkarırken çocuklar ise Mor Sanat Merkezinde ücretsiz sanat etkinlikleri ile eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.

 

Serdivan Medeniyet Caddesinde bulunan By Baristo Cafe, Mor Sanat Merkezi ile gerçekleştirdiği eğitim işbirliğiyle Sakarya’da yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Uygulama kapsamında kahvaltısını By Baristo’da yapan ailelerin çocukları Mor Sanat Merkezinde eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarmaya başladı. Ailelerinin kahvaltıları süresince Mor Sanat Merkezinin uzman eğitmenlerinin gözetiminde sanat etkinlikleri, boyama-kesme-yapıştırma ve duyusal oyunlar gibi alanlarda etkinliklere katılan çocuklar, eğlenerek öğrenmeyi keşfetti.

 

Şubay ayı itibariyle hayata geçen uygulama gündüz 11.00-16.00 saatleri arasını kapsıyor. Etkinliklere katılan çocuklar içinse ekstra bir ücret alınmıyor. Uygulama ile ilgili bilgi veren By Baristo Sakarya İşletme Müdürü Yiğit Ertaş, “Kahvaltıda By Baristo Sakarya’yı tercih eden aileler bu uygulamadan son derece memnun. Zira kendileri bir arada olmanın tadını çıkarırken çocukları ise Mor Sanat Merkezinde eğlenerek öğrenmeyi keşfediyorlar. Bu uygulamamıza devam etme kararı aldık. Amacımız Sakarya’da By Baristo markasının vizyonel yönünü herkese göstermek ve bu uygulamalarda öncü olmak. .Ayrıca nefis kahvaltımızın herkese hitap etmesi için fiyatımızı 20 TL’ye düşürdük. Artık By Baristo enfes serpme kahvaltısı 20 TL” diye konuştu.