By Baristo Sakarya, aile kahvaltılarında çocuklar için yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Mor Sanat Merkezi işbirliği ile By Baristo’da kahvaltı yapan ailelerin çocukları, kahvaltı süresince ücretsiz sanat etkinlikleri ile eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.

YENİ UYGULAMA
Serdivan Medeniyet Caddesinde bulunan By Baristo Cafe, Mor Sanat Merkezi ile gerçekleştirdiği eğitim işbirliğiyle Sakarya’da yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Kahvaltısını By Baristo’da yapan ailelerin çocukları Mor Sanat Merkezinde eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor. Kahvaltı süresince Mor Sanat Merkezinin uzman eğitmenlerinin gözetiminde sanat etkinlikleri, boyama-kesme-yapıştırma ve duyusal oyunlar gibi alanlarda etkinliklere katılıyor. Aileler birlikte kahvaltının keyfini yaşarken, çocuklarda öğrenmenin en eğlenceli halini keşfediyor.

EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER
19 Şubat itibariyle hayata geçecek uygulama gündüz 11.00-16.00 saatleri arasında geçerli olacak. Mor Sanat Merkezinde özel eğitim ve etkinliklere katılacak çocuklar içinse herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Uygulama ile ilgili bilgi veren By Baristo Sakarya İşletme Müdürü Yiğit Ertaş, “Özellikle hafta sonu kahvaltılarında aileler bir araya gelerek yoğun geçen bir haftanın stresini atmak istiyor. Ancak bu noktada çocukların da ihtiyaçları devreye giriyor. Bizde bunu düşünerek By Baristo’da kahvaltı yapan ailelerin çocuklarına özel bir proje gerçekleştirmek istedik. Sakarya’da alanında marka kuruluşlardan olan Mor Sanat Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, çocuklarımız kahvaltı esnasında eğlenerek öğrenmesini sağlayacak uzmanlar tarafından gerçekleştirilen etkinliklere katılacak. Aileler kahvaltının keyfini çıkarırken, çocuklar ise bu zaman dilimini özel bir eğitim programı ile geçirecek” dedi.